• Darovanie 2 % z dane - Az adó 2%-ának felajánlása

• Vážení rodičia a priatelia školy!

Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianske združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

viac info:  https://sosoaskn.edupage.org/percenta2/

Za Vašu  ochotu  pomôcť  našej  škole  Vám  za  všetkých  žiakov  ďakujem.

PhDr. Eva Kóšová
                                                                                           riaditeľka

Tisztelt szülők és iskolabarátok!

Segítsék az iskola oktatási folyamatának javítását adójuk 2%-ának felajánlásával!

A törvény lehetővé teszi, hogy jövedelemadója 2%-át nonprofit szervezetnek ajánlja, amilyen a mi Polgári Társulásunk is. Ez a felajánlás Önnek semmibe sem kerül, mivel ezt az adót az államnak fizetné. Számunkra ez a 2% azt jelenti, hogy gyermekeikért nyújtott tevékenységünk elnyerte az Önök bizalmát és támogatását. Használja ki a lehetőséget, és döntsön adója 2%-áról!

több info:  https://sosoaskn.edupage.org/percenta2/

Köszönjük minden diák nevében, hogy hajlandóak segíteni iskolánkat.

PhDr. Eva Kóšová
                                                                          igazgatónő

• OLYMPIÁDA MLADÝ ÚČTOVNÍK - IFJÚ KÖNYVELŐ OLIMPIÁSZ

• Aj tento rok sme sa so žiakmi 3. a 4. ročníka obchodnej akadémie zapojili do Olympiády Mladý účtovník.
            24. ročník súťaže organizuje spoločnosť Kros, a.s. v spolupráci so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov. Svoje sily si naši študenti zmerali najprv v školskom kole, ktoré sa konalo 22. a 24. 02. 2022. V rámci školského kola súťažiaci riešili súvislý príklad zameraný na účtovanie v sústave podvojného účtovníctva tak v zadaní ako aj v programe Omega.
            Výsledky školského kola:
            1. miesto: Petra Kováčová III. A OA
            2. miesto: Sofia Uhrinová III. A OA
            3. miesto: Dominika Kasznárová III. A OA, Samanta Farkašová III. OA.

Výhercovia získali diplom a vecné odmeny.
            Do regionálneho kola postúpili Petra Kováčová a Sofia Uhrinová, ktoré sa popasujú s úlohami online dňa 25. 03. 2022.

A Kereskedelmi akadémia 3. és 4. évfolyamos tanulóival idén is bekapcsolódtunk az Ifjú Könyvelő Olimpiászba. A 24.  alkalommal megrendezett versenyt a Kros Rt. a Szlovák Okleveles Könyvelők Kamarájával együttműködve szervezi. Diákjaink először a 2022. február 22-én és 24-én zajló iskolai fordulón mérték össze erejüket, ahol a kettős könyvviteli rendszerben oldottak meg egy példát feladatként és az Omega programban egyaránt.

Az iskolai forduló eredménye:
            1. hely: Petra Kováčová III. A OA
            2. hely: Sofia Uhrinová III. A OA
            3. hely: Dominika Kasznárová III. A OA, Samanta Farkašová III. OA.

A nyertesek oklevélben és tárgyi jutalomban részesültek.
            A regionális fordulóban  Petra Kováčová és Sofia Uhrinová képviselik iskolánkat a 2022. március 25-én online formában zajló versenyen.

• Zelený certifikát - Zöld tanúsítvány

• Naša škola získala zelený certifikát za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spravovanie elektroodpadu a prenosných batérií a akumulátorov v roku 2021, prostredníctvom organizácie zodpovednosti výrobcov SEWA, a.s., čím bola splnená povinnosť podľa platnej legislatívy v SR.

Iskolánk az  elektromos hulladék és hordozható elemek és akkumulátorok ökológiai újrahasznosításáért és biztosításáért a 2021-es évben a SEWA Rt. termelői felelősséget igazoló vállalat által zöld tanúsítványt kapott, s ezzel eleget tett a Szlovák Köztársaságban hatályos jogszabályok szerinti kötelezettségének.