• Cukrár kuchár

záverečná skúška
        maďarský

Profil absolventa
        Vzdelávací program je zameraný na získanie vedomostí a zručností v dvoch rôznych, ale zároveň veľmi príbuzných profesiách – cukrár a kuchár. Absolvent štúdia ovláda práce spojené so samostatnou prípravou pokrmov, pozná nápoje a technológiu ich výroby, zásady gastronomických pravidiel, ďalej receptúry a technologické postupy bežných aj náročných cukrárenských výrobkov a jedál. Je schopný samostatne vykonávať kvalifikovanú činnosť pri príprave cukrárenských výrobkov a všetkých jedál v zariadeniach spoločného stravovania.
        Absolvent je schopný kreatívne dotvárať výsledok svojej práce, je schopný rýchlo sa adaptovať v praxi, flexibilne reagovať na zmeny a nové trendy v gastronómii. Ovláda a uplatňuje vo svojej práci hygienické zásady – zásady HACCP.
        Cestovný ruch v našom regióne si vyžiadal tento odbor pre potreby trhu a zabezpečenie služieb v rôznych zariadeniach spoločného stravovania. Podľa skúseností z rozvinutých krajín
        západnej Európy sú tieto odbory výbornou kombináciu, kde výborní kuchár vedia okrem kompletného menu pripraviť aj dezert na profesionálnej úrovni.

Az abszolvens profilja
        A képzés a cukrászat és gasztronómia területén alkalmazható szakképzett dolgozók felkészítésére irányul. A szak célja hogy a jelenlegi munkaerőpiac követelményeihez igazodva a cukrászati és gasztronómiai ipar és gyártás igényeit szolgálja. A szakma egyedisége abban rejlik, hogy az abszolvens két, egymáshoz közel álló szakma ismereteit sajátítja el, ami növeli esélyeit a munkaerőpiacon való elhelyezkedésnél. Az abszolvens tud alapanyagot, a technológiai folyamatokhoz és receptekhez szükséges segédeszközöket és adalékanyagokat feldolgozni és készíteni, termékeket előállítani, felszolgálni és egyszerű elrendezési munkálatokat elvégezni, alapanyagok és termékek minőségét értékelni, termékeket csomagolni és szállítani. Az abszolvens a gyártási iparban, cukrásztermékek és ételek készítésével foglalkozó üzemekben, valamint magánvállalkozóként kamatoztathatja tudását a hazai vagy a külföldi munkapiacon.

Miesto vykonávania odborného výcviku počas štúdia zabezpečuje škola.
        A diákok elhelyezését a szakgyakorlaton az iskola biztosítja.