• Kaderník
        Fodrász
        Kód: 6456 H

Profil absolventa
        Príprava je zameraná na výchovu vlasových stylistov, ktorí disponujú odborno-profesionálnymi zručnosťami v oblasti všetkých techník kaderníckych úkonov - strihanie krátkych a dlhých vlasov/ dámske, pánske a detské strihy/, farbenie a odfarbovanie vlasov, melírovanie, tvarovanie účesov /denné, spoločenské, súťažné, extravagantné a svadobné účesy/, masáž pokožky, vodovú onduláciu, preparáciu a regeneráciu vlasov. Absolventi vo svojej práci aplikujú nové módne trendy, diagnostikujú kvalitu vlasov a pokožky, poskytujú komplexné poradenské služby klientom, vedia zhotoviť vlasové doplnky, ošetriť a upraviť vlasové príčesky a parochne, farbiť a upraviť obočie, bradu i fúzy. Ovládajú zásady vedenia administratívy a účtovania v prevádzke, vedia účtovať na kontrolnej pokladnici, inkasovať tržby a skladovať prípravky a pomôcky. Uplatnenie nachádzajú ako odborní zamestnanci kaderníctiev v rôznych typoch prevádzok, ako živnostníci, alebo ako zamestnanci firiem zaoberajúcich sa výrobkami vlasovej kozmetiky.

Az abszolvens profilja
        A felkészítés hajfodrászok képzésére irányul, akik professzionális-szakmai készségekkel rendelkeznek a fodrászműveletek minden területén – rövid és hosszú haj nyírása (női, férfi – és gyermeknyírás), festés és festékeltávolítás, melír, hajformálás (nappali, alkalmi, verseny-, extravagáns és esküvői frizura), fejmasszázs, vízhullám, haj előkészítése és regenerálása. Az abszolvens munkája során tudja alkalmazni az új divatirányzatokat, megállapítja a fejbőr és haj minőségét, az ügyfeleknek teljeskörű tanácsadást nyújt, tud hajtartozékot készíteni, póthajat és parókát ápolni és kezelni, szemöldököt, szakállt és bajuszt igazítani és festeni. Ismeri az üzemi ügyvitel és könyvelés alapjait, tud pénztárgépen számlát készíteni, bevételt beszedni, készítményeket és segédeszközöket tárolni. Alkalmazhatók szakképzett dolgozóként különféle fodrászati üzemekben, önálló magánvállalkozóként, illetve hajkozmetikai készítmények előállításával foglalkozó cégnél.

• Kuchár
      Szakács
      Kód: 6445 H

Profil absolventa
      Príprava je zameraná na osvojenie si schopností a zručností súvisiacich so samostatnou prípravou pokrmov, nápojov, technológiou ich výroby, receptov a technologických postupov bežných aj náročných jedál. Absolvent ovláda zásady gastronomických pravidiel pri zostavovaní menu a jedálnych lístkov, ovláda receptúry cudzích kuchýň a je schopný prispôsobiť sa špecifickým gastronomickým požiadavkám. Absolvent učebného odboru kuchár sa stáva po úspešnom absolvovaní pracovníkom, ktorý môže pracovať v oblasti spoločného stravovania samostatne a tvorivo. Popri odborných znalostiach má základné ekonomické vedomosti potrebné pri vedení dokumentácie v podniku, dokáže komunikovať v cudzom jazyku, vďaka čomu sa vie uplatniť aj na trhu práce v rámci EÚ.

Az abszolvens profilja
      A képzés ételek, italok elkészítésével, gyártási folyamatával, egyszerű és igényes ételek elkészítésének folyamatával és recepteikkel kapcsolatok készségek és ismeretek elsajátítására irányul. Az abszolvens ismeri az étlap és menüsor összeállításához szükséges gasztronómiai szabályokat, a külföldi konyha receptjeit és különleges gasztronómiai követelményeknek is meg tud felelni. A szakács szakma végzős hallgatója sikeres, kreatív és önálló szakemberré válhat a közétkeztetés területén. Szakmai tudása mellett alapvető, cégvezetéssel kapcsolatos gazdasági ismeretekkel is rendelkezik, tud idegen nyelven kommunikálni, így megállja helyét az EU munkapiacán is.

• Čašník, servírka
      Pincér, pincérnő
      Kód: 6444 H

Profil absolventa
      Príprava je zameraná na osvojenie si schopností a zručností práce spojenej so stolovaním, so surovinami, nápojmi a ich technológiou výroby, zásadami uplatňovania gastronomických pravidiel, základnými receptúrami a technologickými postupmi jednoduchých jedál. Ovláda jednoduchú a zložitú obsluhu hostí v zariadeniach spoločného stravovania pri bežných prevádzkach, ako aj pri slávnostných príležitostiach, dokáže poskytnúť pomoc klientom pri výbere z jedálneho lístka, pripravuje miešané nápoje i podľa vlastných receptúr, vie pripraviť jednoduché jedlá, minútky, šaláty a múčniky, dokončuje jedlá pred hosťom a pripravuje tabule na slávnostné príležitosti. Absolvent sa môže uplatniť v reštauráciách, hoteloch, ostatných zariadeniach spoločného stravovania, taktiež ako samostatne zárobkovo činná osoba v rámci štátov EÚ.

Az abszolvens profilja
      A képzés az étkeztetéssel, alapanyagok, italok és elkészítésükkel kapcsolatos technológiákkal, gasztronómiai szabályok betartásával, alapvető receptek és egyszerű ételek technológiai folyamatával kapcsolatos ismeretek és készségek elsajátítására irányul. Az abszolvens jártas a közétkeztetés területén az egyszerű és igényes vendégkiszolgálásban a hétköznapi üzemeltetés és ünnepi alkalmak idején, segítséget nyújt a vendégnek az ételválasztásban, saját recept alapján is tud kevert italt készíteni, tud egyszerű ételeket, frissensülteket, salátát és tésztaféléket készíteni, ételt felszolgálni és ünnepi asztalt készíteni. Az abszolvens éttermekben, hotelokban és vendéglátóipari létesítményekben tölthet be állást, vagy az EU országaiban önálló vállalkozóként is sikeres lehet.