• Stužková IV. A

• Dňa 7. októbra 2022 sa konala stužková slavnosť triedy IV. A odborov obchodná akadémia, kozmetička a vizážistka. Ďakujeme reštauácii Bridge za vynikajúce pohostenie, príjemné prostredie a výbornú obsluhu.

• Kvíz

• Kvízová súťaž v archíve

Dňa 13. októbra 2022 sa prváci našej školy - Dóra Medza, Veronika Nagy a Erika Varga - zúčastnili kvízovej súťaže Štátneho archívu Nitra pobočka Komárno o histórii Komáromu z diaľky a zblízka, ktorá sa konala tento rok už po 8. krát. Súčasťou súťaže bola prehliadka archívom, počas ktorej žiaci nahliadli do storočných dokumentov a boli s nimi oboznámení. Okrem archivovaných stohov dokumentov mohli vidieť aj početné mapy, projekty, plagáty, letáky, sadrové sošky, zbierku pečiatok, a je pravda, že iba v rukaviciach, ale niektorých kúskov sa mohli žiaci aj dotknúť, prezrieť - napr. Komárno dostalo od Márie Terézie certifikát za slobodné kráľovské mesto. Po tomto všetkom nasledoval kvíz, v ktorom naše dievčatá obstáli a získali pre našu školu krásne 3. miesto.

Kvízverseny a levéltárban

2022. október 13-án iskolánk három elsős növendéke - név szerint Medza Dóra, Nagy Veronika, és Varga Erika - a Nyitrai Állami Levéltár Komáromi Fióklevéltárában részt vett az idén 8. alkalommal megrendezett Komárom történelme távolról és közelről elnevezésű kvízversenyen. A verseny része volt egy fantasztikus tárlatvezetés, mely során betekintettek a levéltárban őrzött többszáz éves iratanyagba, melynek jelentőségét a tárlatvezető aprólékosan ismertette. Az archivált iratkötegek mellett számos térképet, tervrajzot, plakátot, röplapot, gipszszobrot, és pecsétgyűjteményt is láthattak, s igaz, hogy kizárólag kesztyűben, de volt, amit meg is érinthettek – pl. Komárom Mária Teréziától kapott szabad királyi városi oklevelét. Mindezek után következett a kvíz, melyen lányaink becsületesen helytálltak, és harmadik helyet szereztek iskolánknak.